Podstrona: Kampania Parlamentu Studentów RP "Wsparcie psychologiczne studentów na uczelniach" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-11-04
Kampania Parlamentu Studentów RP

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 roku rozpoczął ogólnopolską kampanię "Wsparcie psychologiczne studentów na uczelniach", która dotyczy zdrowia psychicznego studentów. Jej celem jest pomoc osobom cierpiącym na depresję lub będących w potrzebie, a także wzrost świadomości tych zagadnień wśród społeczności akademickiej.

Dyskusja o tym jakie wsparcie jest zapewnione studentom może przyczynić się do zwiększenia wrażliwości dotyczącej tego tematu. Uczelnie coraz częściej dostrzegają problem i oferują pomoc studentom w postaci poradni psychologicznych. Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, aby ułatwić dostęp do specjalistów tworzy bazę punktów wsparcia psychologicznego, które znajdują się na uczelniach wyższych.

W Politechnice Rzeszowskiej pomoc psychologa można uzyskać w Domu Studenckim IKAR przy ul. Akademickiej 6, pokój nr 5.

Więcej informacji w/w temacie dostępnych jest na stronie: https://psrp.org.pl/wsparcie-psychologiczne-studentow-na-uczelniach/