Podstrona: „Klasa politechniczna” w Zespole Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-04-05 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia

5 kwietnia br. rektor prof. Tadeusz Markowski i dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie Edyta Niemiec podpisali porozumienie. Współpraca zakłada objęcie patronatem honorowym klasę kształcącą uczniów w zawodzie technik mechanik.

Opiekę merytoryczną nad „klasą politechniczną” sprawował będzie Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa. W ramach patronatu honorowego Politechnika Rzeszowska zobowiązała się m.in. do: organizowania dla uczniów „klasy politechnicznej” specjalnych dodatkowych zajęć, umożliwienie uczniom zaangażowania się w prace Kół Naukowych oraz objęcia opieką naukową zdolnych uczniów i wsparcie w ich rozwoju.

Zespołu Szkół Technicznych w ramach zawartego porozumienia obliguje się m.in. dokonania zmian w programie nauczania wybranych przedmiotów celem uwzględnienia sugestii płynących ze strony Politechniki oraz podjęcia wszelkich starań mających na celu zagwarantowanie wysokiego poziomu kształcenia oraz prestiżu.