Podstrona: Kolejne wydanie „Gazety Politechniki” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Kolejne wydanie „Gazety Politechniki”

2021-02-09 , red.  Marta Jagiełowicz
Kolejne wydanie „Gazety Politechniki”

W numerze 12/2020 „Gazety Politechniki” zamieszczono relację z przekazania samolotu „Piper” PA-28 Arrow, który został zakupiony na potrzeby szkolenia studentów specjalności „pilotaż”. W bieżącym numerze opublikowano również informację dotyczącą uzyskania tytułów naukowych profesora oraz stopni naukowych przez pracowników naszej uczelni.

W „Gazecie Politechniki” przedstawiono osiągnięcia pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej. Nasza uczelnia została instytucją koordynującą projekt EDURES, który realizowany jest w ramach tzw. partnerstw strategicznych szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+. Zaprezentowano także informacje o osiągnięciach wykładowców z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, którzy zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie architektonicznym, studenta Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, który zajął trzecie miejsce w Studenckim Konkursie Projektowym SOLIDWORKS, oraz tancerza „Połonin”, który zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego.

W numerze opublikowano artykuły na temat m.in. nawiązania współpracy z Centrum Medycznym MEDYK, powołania Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej, nowego serwera bioinformatyczny NanoForms oraz wystawy fotograficznej Czarne złoto – historia oleju skalnego na fotografii. W części przeznaczonej nauce zamieszczono artykuły pt. Kawa na ławę – zdrowe czy nie? oraz Roger Penrose – laureat Nagrody Nobla. Zaprezentowano również relację z wirtualnej międzynarodowej konferencji studenckiej, której tematem przewodnim była dyskusja dotycząca przyszłej edukacji po wyjściu z pandemii.

Sporo miejsca poświęcono działalności studentów. Oprócz artykułu na temat wyborów do Samorządu Studenckiego PRz można m.in. przeczytać relację studenta Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, który opowiada, dlaczego warto brać udział w hackathonie i jak efektywnie się do niego przygotować.

Opublikowano również artykuły prezentujące dokonania naszych sportowców. Opisano sukces naszego reprezentanta w Grand Prix Polski w tenisie stołowym oraz zamieszczono obszerną relację z ubiegłorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach gazety.