Podstrona: Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów z wizytą u małych pacjentów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów z wizytą u małych pacjentów

2018-12-18
Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów z wizytą u małych pacjentów

Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów na zaproszenie firmy MTU Aero Engines Polska wzięło udział w corocznej Akcji Mikołajowej w Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie.

- Wizyta w szpitalu stała się już dla nas swego rodzaju tradycją, więc nie mogło nas zabraknąć i w tym roku – mówi Aleksandra Pasich z EUROAVII.

Dzieci zobaczyły model drewnianego samolotu udźwigowego, który podczas tegorocznych zawodów SAE Aero Design East w Stanach Zjednoczonych, z udziałem 75 drużyn z całego świata „wylatał” III miejsce za największy podniesiony udźwig oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dla podopiecznych ośrodka przygotowano także symulator modeli RC, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Studenci rozdali dzieciom upominki od Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów oraz Politechniki Rzeszowskiej.

- To był z pewnością dzień pełen wrażeń dla najmłodszych pacjentów. Czuć było atmosferę świąt a my cieszymy się, że mogliśmy wywołać u dzieci uśmiech na twarzy i dostarczyć im trochę rozrywki – dodaje Aleksandra Pasich.