Podstrona: Koncert „Artyści Rzeszowa Rodakom” na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Koncert „Artyści Rzeszowa Rodakom” na Politechnice Rzeszowskiej

2018-07-09
Koncert „Artyści Rzeszowa Rodakom” na Politechnice Rzeszowskiej

Zapraszamy na koncert inaugurujący XX jubileuszową edycję Polonijnego Studium Choreograficznego podczas którego wystąpią Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „POŁONINY”. Wydarzenie odbędzie się 11 lipca o godz. 19:00 w auli V-1 naszej uczelni.

Tegoroczną XX jubileuszową edycję 4-letniego Polonijnego Studium Choreograficznego rozpocznie koncert „Artyści Rzeszowa Rodakom”, połączony z uroczystym wręczeniem certyfikatów dla nowych słuchaczy studium.

W czasie wydarzenia wystąpią: Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej, SZPiT „POŁONINY" PRz, Dziewczęcy Zespół Akrobatyczno - Taneczny Flimero Cheerleaders, Jacek Ścibor - tenor, pary turniejowe STS „Gasiek" Rzeszów, Zespół Audycje Muzyczne, Zespół „Karczmarze", Zespół Tańca Nowoczesnego T-8 MDK Rzeszów, ZPiT UR „Resovia Saltans".

- Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które będzie obfitować w różne, atrakcyjne formy tańca i muzyki – zachęca mgr Lidia Chalińska, dyrygent Chóru Akademickiego PRz.

Koncert poprowadzi Beata Wolańska, autorem scenariusza i reżyserem jest  Romuald Kalinowski.

Co roku w lipcu choreografowie polskiego pochodzenia przyjeżdżają do Rzeszowa z całego świata i kształcą się w zakresie różnych form tańca. Po 4-letnim cyklu nauki otrzymują dyplomy ukończenia studium. Goście mieszkają i mają zajęcia dydaktyczne w kampusie Politechniki Rzeszowskiej.

Wykładowcami studium są najlepsi polscy choreografowie, wysokiej klasy specjaliści z tańców narodowych i regionalnych oraz współpracujący ze studium muzycy.

Organizatorami wydarzenia są: kierownictwo 4-letniego Polonijnego Studium Choreograficznego w Rzeszowie oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne „Resovia Saltans" przy współpracy z: Senatem RP, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska", Politechniką Rzeszowską, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz sponsorujących firm: INA - Stroje Regionalne, Kaspar Bar & Grill Rzeszów, ML System S.A., „Perspektywy" Fundacja Tomasza Gałka.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.