Podstrona: Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

2024-06-14 , red.  Lidia Chalińska
Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej,

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wziął udział w wyjątkowym koncercie „Przedszkolaki w 670.Rocznicę powstania miasta Rzeszowa”, który odbył się na rzeszowskim Rynku. W wydarzeniu udział wziął prorektor ds. studenckich naszej uczelni prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. Patronat nad koncertem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Chór wraz z dziećmi z Przedszkola nr 32 w Rzeszowie oraz zgromadzonymi na Rynku przedszkolakami wykonał „Hymn dla Miasta Rzeszowa” (kompozytor Tadeusz Urban). Oprawę muzyczną zapewnili Przemysław Czekaj i Maciej Mikłasz. Występ Chóru bardzo podobał się licznie zgromadzonym słuchaczom i widzom, którzy hymnu Rzeszowa wysłuchali na stojąco. W koncercie wystąpił również ZPiT Resovia Saltans w suicie tańców rzeszowskich przy akompaniamencie orkiestry kameralnej Resovia Saltans. Następnie scenę przejęły dzieci z 25 rzeszowskich przedszkoli w repertuarze związanym z naszym miastem. Ogółem na scenie wystąpiło 500 najmłodszych artystów. Koordynatorem koncertu była Lidia Chalińska.

Czas szybko biegnie, a nasi najmłodsi nawet się nie obejrzą i będą wybierać studia. Mamy nadzieję, że większość z nich będzie się kształcić na Politechnice Rzeszowskiej .