Podstrona: Konferencja Drogowa „Betonowe Drogi w Polsce” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konferencja Drogowa „Betonowe Drogi w Polsce”

2022-06-07 , red.  Grzegorz Bajorek
Od lewej: M. Surowiec, dr inż. Z. Kamel, prof. J. Deja,

V Podkarpacka Konferencja Drogowa „Betonowe Drogi w Polsce”, która odbyła się 2 czerwca 2022 r., jest wspólnym przedsięwzięciem Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział Rzeszów, Stowarzyszenia Producentów Cementu, Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Rzeszów, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, firmy OAT i partnera strategicznego Cement Ożarów S.A.

W trakcie konferencji przedstawiono 10 wykładów przybliżających najnowsze rozwiązania technologiczne, pokaz praktycznych przykładów budowy dróg w Polsce i wykorzystania betonu w infrastrukturze drogowej. Prelegentami byli naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz przedstawiciele biznesu związanego z wykonawstwem dróg.

Ogółem w jednodniowym spotkaniu uczestniczyło około 300 osób, w tym przedstawiciele samorządów, urzędów, nauki, biznesu, ale również, co jest niezwykle ważne z dydaktycznego punktu widzenia, studenci uczelni podkarpackich oraz uczniowie ze szkół średnich profilu budowlanego.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Rzeszowa oraz JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej. Celem tej piątej już edycji wydarzenia było poszerzanie wiedzy zmierzającej do poprawy jakości dróg przez wybór optymalnych pod względem technicznym i ekonomicznym rozwiązań w tej dziedzinie.