Podstrona: Konferencja edukacyjno-naukowa w Tarnowskiej Szkole Wyższej z udziałem PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konferencja edukacyjno-naukowa w Tarnowskiej Szkole Wyższej z udziałem PRz

2018-05-25
Konferencja edukacyjno-naukowa w Tarnowskiej Szkole Wyższej z udziałem PRz

W dniu 24 maja w Tarnowskiej Szkole Wyższej odbyła się  konferencja edukacyjno-naukowa „Zjawisko samobójstwa wśród młodzieży szkolnej. Wychowanie, edukacja, profilaktyka". Współorganizatorami wydarzenia byli Politechnika Rzeszowska oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Konferencję otworzył prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej przytaczając  słowa rumuńskiego poety i dramatopisarza Valeriu Butulescu: „Kim jest samobójca, czy swoim katem, czy swoją ofiarą?”

W dalszej części konferencji prof. Grzegorz Ostasz przedstawił referat pt. „W obronie honoru, czy w poczuciu winy? Samobójstwa oficerów i konspiratorów w okresie wojen. Analiza suicydalno-historyczna”. Kolejnym prelegentem z naszej uczelni był dr hab. Eugeniusz Moczuk, prof. PRz z Katedry Nauk Humanistycznych, którego wystąpienie dotyczyło zagadnień dotyczących profilaktyki zachowań suicydalnych w ujęciu socjologiczno-pedagogicznym.

Jednym z prelegentów był prof. dr hab. Brunon Hołyst, ekspert i autorytet w zakresie kryminalistyki, kryminologii oraz suicydologii. Uniwersytet Rzeszowski reprezentował prof. dr hab. Marek Koziorowski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą. W konferencji uczestniczył także gen. dr Józef Jedynak  z Tarnowskiej Szkoły Wyższej.