Podstrona: Konferencja o zagrożeniach i wyzwaniach bezpieczeństwa współczesnego świata / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konferencja o zagrożeniach i wyzwaniach bezpieczeństwa współczesnego świata

2019-11-26
Konferencja o zagrożeniach i wyzwaniach bezpieczeństwa współczesnego świata

25 listopada br. rozpoczęła się na Wydziale Zarządzania PRz III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar społeczno-kulturowy”.

Celem zasadniczym Konferencji jest analiza złożoności i współzależności zagrożeń oraz wyzwań bezpieczeństwa we współczesnym świecie dotycząca polityki bezpieczeństwa militarnego i pozamilitarnego, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru społeczno-kulturowego. Drugim celem będzie analiza przemian zachodzących na poziomie wewnątrzpaństwowym i środowiska międzynarodowego, a celem trzecim analiza podejmowanych na poziomie państw i środowiska międzynarodowego działań na rzecz zapewniania bezpieczeństwa  kulturowo- społecznego w czasie globalizacji.

Wszystkich przybyłych powitał dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania. Dr hab. Izabela Oleksiewicz, prof. PRz wspomniała m.in., że obecna konferencja jest pierwszą zorganizowaną przez Wydział wraz z ośrodkami zagranicznymi: Istanbul Commerce University i Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg.

Konferencja została przygotowana przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Zakład Nauki o Bezpieczeństwie działający w ramach WZ PRz, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg, Istanbul Commerce University, Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu, Fundację Prowadzenia Badań Naukowych.

Piotr Cyrek