Podstrona: Konferencja online „Wodorowa przyszłość” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konferencja online „Wodorowa przyszłość”

2021-04-13 , red.  Marta Jagiełowicz
Konferencja online „Wodorowa przyszłość”

Gmina Miasto Rzeszów zaprasza do udziału w konferencji online „Wodorowa przyszłość”, która odbędzie się w formule online 15 kwietnia 2021 r. Celem konferencji będzie m.in. przekazanie aktualnych wiadomości o zastosowaniu wodoru jako paliwa transportowego.

Ponadto podczas wydarzenia zostanie poruszone zagadnienie budowy infrastruktury niezbędnej do zorganizowania transportu miejskiego, który będzie się cechować akceptowalnymi kosztami przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa dla otoczenia. Podczas konferencji zostaną przeprowadzone także eksperckie dyskusje nad wizją oraz strategiami wdrażania technologii wodorowych.

10:00–10:20
 „Dlaczego wodór?” – prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem, Politechnika Rzeszowska
10:20–10:40  „Strategie wodorowe” – dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz, Politechnika Rzeszowska
10:40–11:00 „Technologie produkcji wodoru”dr. inż. Sylwia Pawlak, dyrektor ds. innowacji LOTOS S.A
11:00–11:20 „Infrastruktura produkcji wodoru dla transportu”Marek Laskowski, szef regionu ds. rozwoju sieci w LOTOS Paliwa Sp. z o.o.
11:20–11:40 „Zastosowanie wodoru w autobusach miejskich” – Mateusz Figaszewski, E-mobility Development & Market Intelligence Director SOLARIS BUS
11:40–12:00 „Zastosowanie wodoru w transporcie kolejowym” – Iza Łochowska, prezes zarządu Polish Institute Sp. z o.o.
12:00–12:20 „Magazyn energii – niezbędny element współczesnego systemu elektroenergetycznego” – dr inż. Marcin Koniak, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej
12:20–13:30 Debata ekspercka/wnioski

Konferencja będzie emitowana na oficjalnym profilu facebook.com/UrbanLabRzeszow oraz na stronie internetowej: urbanlab.erzeszow.pl.