Podstrona: Konferencja „Programy NAWA – kompas na drodze do umiędzynarodowienia” – zaproszenie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2021-10-25 , red.  Anna Worosz

Konferencja pt. „Programy NAWA - kompas na drodze do umiędzynarodowienia” odbędzie się 26 października br. Tematem przewodnim będą rozwiązania i dobre praktyki polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w podejmowaniu i rozwijaniu współpracy międzynarodowej.

Tematyka

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane programy NAWA, dzięki którym można uzyskać finansowanie działań związanych z budowaniem międzynarodowych partnerstw, realizacją intensywnych międzynarodowych programów kształcenia oraz rozwojem zaplecza instytucjonalnego do przyjmowania i obsługi osób z zagranicy.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki zaprezentowanym przykładom zrealizowanych projektów oraz środowiskowej debacie uda się:

• sformułować potrzeby polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w obszarze umiędzynarodowienia,
  • określić punkty krytyczne w planowaniu i osiąganiu synergii działań w kontekście dostępnych źródeł wsparcia/finansowania oraz wewnętrznych strategii umiędzynarodowienia danej instytucji,
  • zidentyfikować najczęstsze trudności i błędy w opracowywaniu projektów do naborów NAWA,
  • określić oczekiwania instytucji względem zasad wsparcia określonych w programach: Partnerstwa Strategiczne, Welcome to Poland, SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia.

Rejestracja

Trwa nabór do udziału online. Rejestracja jest dostępna pod linkiem: https://tjclick.clickmeeting.com/programy-nawa-kompas-na-drodze-do-umiedzynarodowienia/register