Podstrona: Konferencja „Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar polityczno-prawny” - zaproszenie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2021-11-17 , red.  Izabela Oleksiewicz, Anna Worosz

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar polityczno-prawny” odbędzie się w trybie hybrydowym 25-26 listopada 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 10, bud. S. Wydarzenie będzie organizowane w ramach kampanii NUP 2X35.

Główne założenia

Konferencja będzie stanowić płaszczyznę wymiany poglądów i doświadczeń oraz przedstawienia najnowszych wyników badań i wniosków w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa polityczno-prawnego. Wezmą w niej udział przedstawiciele nauki, politycy, eksperci, reprezentanci administracji publicznej, banków, instytucji non-profit, mediów społecznościowych oraz studenci.

Głównym celem konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki bezpieczeństwa militarnego i pozamilitarnego, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru polityczno-prawnego. Problemy poruszane podczas tego wydarzenia będą stanowić kontynuację dyskusji naukowej podejmowanej we wcześniejszych edycjach, gdyż zjawisko bezpieczeństwa podlega ciągłemu definiowaniu i ewolucji.

Pierwszym celem szczegółowym będzie przeanalizowanie uwarunkowań bezpieczeństwa we współczesnym świecie ze szczególnym naciskiem na wymiar polityczno-prawny. Drugim celem szczegółowym będzie analiza złożoności oraz współzależności zagrożeń i wyzwań bezpieczeństwa w warunkach zachodzących na poziomie wewnątrzpaństwowym i środowiska międzynarodowego. Trzecim istotnym celem będzie analiza działań na rzecz zapewniania bezpieczeństwa podejmowanych na poziomie państw i środowiska międzynarodowego w czasie nowej ery, jaką jest COVID-19.

Organizatorzy

Organizatorem konferencji jest Fundacja Prowadzenia Badań Naukowych w Rzeszowie wraz z Zakładem Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, we współpracy z Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg, İstanbul Okan Üniversitesi i Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Na realizację tego projektu organizatorzy otrzymali granty Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach projektu nr 200/2021/EB, prezydenta miasta Rzeszowa w ramach projektu nr: WPM.032.89.2021.KD oraz Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji.

Link dla uczestników: https://www.bigmarker.com/communities/FundacjaProwadzeniaBadan/conferences