Podstrona: „Konkurs 2018” dla doktorantów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Konkurs 2018” dla doktorantów

2018-01-26
„Konkurs 2018” dla doktorantów

Czesław M. Rodkiewicz Scholarship Fundation oferuje młodym naukowcom dofinansowanie badań z dziedzin łączących technikę i nauki medyczne.

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się osoby posiadające obywatelstwo polskie, na stałe mieszkające w Polsce, z tytułem inżyniera polskiej uczelni. Warunkiem koniecznym jest otwarty przewód doktorski.

Podczas kwalifikacji będzie brany pod uwagę temat pracy doktorskiej oraz jej wpływ na naukę, osiągnięcia akademickie aplikanta, oraz opinie promotora i dwóch niezależnych pracowników naukowych. Ostatecznie dwóch doktorantów otrzyma jednorazowo stypendium w wysokości 4 000 dolarów kanadyjskich.

Aplikację oraz wymagane dokumenty należy wysłać na adres kanadyjski: Janusz Wójcik, President 622 Wahstao Rd Edmonton, Alberta, T5T 2Y4 Canada, do dnia 30 kwietnia br.

Zamiarem Czesław M. Rodkiewicz Scholarship Foundation jest jednorazowe dofinansowanie polskich studentów doktorantów w celu ułatwienia im kontynuowania studiów. Fundacja istnieje od 1999 r. Do tej pory nagrodzono trzydziestu sześciu młodych naukowców.

Więcej informacji na stronie fundacji.