Podstrona: Konkurs na projekt młodego polskiego naukowca / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konkurs na projekt młodego polskiego naukowca

2018-01-19
Konkurs na projekt młodego polskiego naukowca

Ambasada RP w Tokio, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, planuje zorganizować w gmachu ambasady pokaz wystawy „Nauka to Wolność”. Podczas otwarcia, które odbędzie się w pierwszej połowie marca br., japońska publiczność będzie miała okazję zapoznać się  z pomysłami i osiągnięciami młodych naukowców z Polski.

Z tej okazji zorganizowano konkurs, którego zadaniem jest zaprezentowanie podczas tego wydarzenia ok. 5-minutowych nagrań video, prezentujących projekty badawcze/wynalazki opracowane przez polskich naukowców. Zgłosić się mogą studenci studiów magisterskich, doktoranckich oraz młoda kadra naukowa. Preferowane będą projekty z dziedziny nauk ścisłych.

Zwycięzca konkursu zostanie przez placówkę zaproszony na przyjazd do Tokio, w czasie odbywających się co roku w listopadzie największych w Japonii targów naukowych Science Agora. Ambasada RP w Tokio pokryje koszty przelotu z Polski, zakwaterowania i pomoże w organizacji pobytu na miejscu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie powinny zgłosić prace do 28 lutego br. na adres: malgorzata.szmidt@msz.gov.pl, nagrania wideo wraz z dokumentem opisującym w języku angielskim prezentowany projekt (wg wzoru w załączeniu).