Podstrona: Konkurs o Nagrodę Pratt & Whitney im. Zbigniewa Grabowskiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konkurs o Nagrodę Pratt & Whitney im. Zbigniewa Grabowskiego

2017-10-11
Konkurs o Nagrodę Pratt & Whitney im. Zbigniewa Grabowskiego

Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski oraz Pratt & Whitney Rzeszów S.A. ogłaszają nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców do 35 roku życia.

Nagrody I, II i III stopnia będą przyznawane w trzech kategoriach:

- nagroda za najlepszą pracę doktorską osoby nie będącej pracownikiem Fundatora,

- nagroda za najlepszą pracę doktorską pracownika Fundatora,

- nagroda za najlepszą pracę magisterską.

W Konkursie o Nagrodę mogą być przedstawiane prace obronione na Politechnice i w Uniwersytecie, tj. uczelniach rzeszowskich prowadzących studia z obszarów działalności Fundatora lub prace obronione na tychże Uczelniach z obszarów działalności innych podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej United Technologies Corporation (tj. m.in. Pratt & Whitney, Pratt & Whitney Canada) oraz dziedzin i dyscyplin związanych bezpośrednio z zastosowaniami w silnikach lotniczych. W szczególności: napędów lotniczych; przekładni lotniczych; mechaniki płynów; inżynierii materiałowej; systemów diagnostycznych; systemów chłodzenia, smarowania, uszczelniania silników i przekładni lotniczych; metod wytwarzania komponentów silników lotniczych (w tym modelowania, robotyzacji, automatyzacji procesów).

- Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ prace konkursowe oceniane są przez międzynarodowe Jury, a autorzy najlepszych prac znacznie zwiększają swoje szanse na zatrudnienie - zwraca uwagę Anna Sobczyńska, kierownik Działu Kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.

Całkowita pula nagród wynosi 53 900 zł. Konkurs obejmuje prace obronione w okresie 2 ostatnich lat kalendarzowych.

Prace należy złożyć do 30 listopada br. Formularz aplikacyjny można pobrać tutaj.

Miejsce składania prac do konkursu: Dział Kształcenia Politechniki Rzeszowskiej, Al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów, p. 303 tel.: 17 743 23 43 z dopiskiem Konkurs o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego.