Podstrona: Konkurs Uczelnia Liderów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konkurs Uczelnia Liderów

2020-05-06
Konkurs Uczelnia Liderów

O certyfikat "Uczelnia Liderów" mogą aplikować uczelnie wszystkich typów (publiczne uczelnie akademickie, państwowe wyższe szkoły zawodowe, uczelnie niepubliczne), jak również samodzielnie - ich jednostki organizacyjne (np. wydziały, instytuty, katedry). Certyfikat może więc być przyznany całej uczelni, ale także poszczególnym jednostkom uczelni, które  zgodnie z Regulaminem naszego Konkursu - posiadają samodzielność w zakresie poddania się procedurze certyfikacji.

Misją Programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich podstawowych jednostek organizacyjnych, kształcących absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy.

Zgłoszenia w X edycji przyjmowane są w terminie do 22 maja 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi z początkiem czerwca 2020 r., a Uroczysta Gala Finałowa Konkursu planowana jest na  drugą połowę czerwca.

Z okazji jubileuszowej X edycji Konkursu, przyznane zostanie wyróżnienie specjalne Akademickie Oscary dla Uczelni i ich jednostek organizacyjnych najwyżej ocenianych w historii Konkursu Uczelnia Liderów, tj. w dotychczasowych edycjach naszego Programu. Zarząd Fundacji wybierze i nagrodzi te Uczelnie, które uczestniczyły w poprzednich edycjach Konkursu, uzyskując w nich wysokie lokaty, i które nadal mogą być wzorami do naśladowania dla innych szkół wyższych pod względem jakości kształcenia, współpracy z otoczeniem gospodarczym i kształcenia ukierunkowanego na kreowanie kompetencji liderskich.

Już po raz dziesiąty wyróżnimy najlepsze polskie uczelnie, a także ich podstawowe jednostki organizacyjne, kształcące Liderów Społecznych - absolwentów wyposażonych w umiejętności i kompetencje liderskie. Uczelnia/jednostka zasługuje na certyfikat, jeśli prowadzi studia w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.

Link do zgłoszenia do konkursu: http://www.uczelnia-liderow.pl/strona-41