Podstrona: Kosmiczne emocje - warsztaty astronomiczno-lotnicze / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Kosmiczne emocje - warsztaty astronomiczno-lotnicze

2017-09-21
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Kosmiczne emocje - warsztaty astronomiczno-lotnicze

18 września br. na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej oraz Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz gościliśmy uczestników spotkania studentów w ramach Erasmus Plus: „Kosmiczne emocje. Warsztaty astronomiczno-lotnicze”. Projekt powstał z inicjatywy młodzieży zrzeszonej w Wirtualnej Akademii Astronomii z Opola oraz członków Kijowskiego Klubu Miłośników Astronomii – Astropolis. która współpracuje z WOFPP (Wołyńska Organizacja Wspierania Przedsiębiorczości). Przedsięwzięcie oparte jest o ideę edukacji poza formalnej. Projekt łączy samodzielne wyszukiwanie informacji, z wiedzą przekazywaną przez rówieśników i specjalistów zawodowo związanych z astronomią i lotnictwem w ramach programu Erasmus Plus.

Młodzi ludzie w wielu 15-30 lat, zwiedzili naszą uczelnię. Pracownicy PRz przygotowali wstęp teoretyczny do lotnictwa i zaprezentowali jak funkcjonuje tunel aerodynamiczny na WBMiL. Na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej uczestnicy międzynarodowych warsztatów odwiedzili Katedrę Fizyki i Inżynierii Medycznej, gdzie dr Tadeusz Jasiński zapoznał ich z nowoczesnym  laboratorium Fizycznych Podstaw Inżynierii Medycznej. Natomiast kierownik Zakładu Optyki Stosowanej  dr hab. inż. Tomasz Więcek, prof. PRz pokazał  Laboratorium Czujników  Światłowodowych a dr inż. Andrzej Wasilewski  przedstawił gościom specjalistyczne Laboratorium Technik Laserowych.

Więcej informacji na Facebooku