Podstrona: Listy gratulacyjne dla studentów wyróżnionych przez ministra nauki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Listy gratulacyjne dla studentów wyróżnionych przez ministra nauki

2018-01-18
Listy gratulacyjne dla studentów wyróżnionych przez ministra nauki

Prof. Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej wręczył listy gratulacyjne studentom wyróżnionym tegorocznym stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród stypendystów Politechniki Rzeszowskiej znalazło się troje studentów z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa: Aleksandra Kwiecień, Krzysztof Ochałek i Mateusz Rakieć. Wszyscy chcą przeznaczyć nagrody na dalszy rozwój.

Krzysztof Ochałek, student V roku mechaniki i budowy maszyn stypendium ministra zdobył dzięki dokonaniom naukowym. Brał udział m.in. w konferencji w Genui, z zespołem zbudowali bolid, który miał za zadanie przejechać jak najwięcej kilometrów na ekwiwalencie 1 litra paliwa. Należy także do PRz Racing Team. W przyszłości, pracując na uczelni lub w przemyśle, chciałby napisać pracę doktorską.

Mateusz Rakieć z Białegostoku, studiuje na V roku na kierunku lotnictwa i kosmonautyki na specjalności pilotaż. Interesuje się lotnictwem, należy do koła naukowego EUROAVIA Rzeszów. Razem z zespołem tworzy samoloty udźwigowe, wielowirnikowce, bierze udział w zawodach międzynarodowych.

Aleksandra Kwiecień, jest na czwartym roku lotnictwa i kosmonautyki na specjalności silniki lotnicze. Również działa w kole naukowym EUROAVIA Rzeszów. Opowiada, że stypendium otrzymała dzięki działalności naukowej i projektom, które realizuje w ramach koła EUROAVIA, a także dzięki uczestnictwu w międzynarodowych zawodach.

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia jest formą nagradzania przez państwo studentów posiadających wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane z odbywanymi studiami albo wybitne osiągnięcia w sporcie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.