Podstrona: Live ze studentami Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Live ze studentami Politechniki Rzeszowskiej

2021-03-19 , red.  Anna Worosz
Live ze studentami Politechniki Rzeszowskiej

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej organizuje „Live ze studentami Politechniki Rzeszowskiej”. Celem spotkania jest przekazanie maturzystom najważniejszych informacji dotyczących studiowania na naszej uczelni. Wydarzenie odbędzie się 23 marca o godzinie 18:00 w formule online. Link do spotkania: https://www.facebook.com/events/253642069679923

„Live ze studentami Politechniki Rzeszowskiej” skierowany jest do uczniów szkół średnich, głównie klas maturalnych. Wydarzenie przeprowadzone zostanie z wykorzystaniem metod i technik zdalnych, a jego forma zagwarantuje łatwość przepływu informacji między studentami i uczniami w niezobowiązującej i przyjemnej atmosferze. Studenci naszej uczelni przybliżą swoim młodszym kolegom wiedzę dotyczącą studiowania oraz przekażą istotne informacje z zakresu kultury akademickiej i studenckiego „know-how”. Opowiedzą również o sposobie i warunkach rekrutacji i odpowiedzą na wszelkie pytania uczniów. Przygotowali również prezentacje studenckich kół naukowych oraz atrakcyjne konkursy z nagrodami. Organizatorzy mają nadzieję, że ta inicjatywa pomoże maturzystom podjąć bardzo ważną decyzję, jaką jest wybór dalszej ścieżki kształcenia, zgodnie z sentencją Arystotelesa: „Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy”.

„Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo sytuacja związana z pandemią Covid-19 ograniczyła naszym młodszym kolegom dostęp do uzyskania szczegółowych informacji dotyczących kierunków studiów oraz zasad rekrutacji. Nie ma możliwości organizowania targów edukacyjnych, dni otwartych na uczelniach w tradycyjnej formule i innych wydarzeń towarzyszących, dlatego Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej postanowił zorganizować takie spotkanie. Chcemy pomóc naszym młodszym kolegom zdobyć potrzebne informacje oraz pokazać, jak wygląda życie studenckie na naszej uczelni. Mam nadzieję, że w ten sposób zachęcimy ich do dołączenia do naszej społeczności akademickiej” – podkreślił Kamil Chohura, przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz.