Podstrona: Matura próbna z chemii na Wydziale Chemicznym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Matura próbna z chemii na Wydziale Chemicznym

2021-03-12 , red.  Dorota Głowacz-Czerwonka, Marta Jagiełowicz
Matura próbna z chemii na Wydziale Chemicznym

Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z rzeszowską Nowoczesną Szkołą Chemii Molecool był organizatorem trzeciej już edycji próbnej matury z chemii, która odbyła się 6 marca br. w formule online.

Podobnie jak w poprzednich latach, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem maturzystów. Wzięło w nim udział około 3500 uczniów z całej Polski. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami, które uwzględniały najnowsze zmiany programowe. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli trzy godziny, czyli taki sam czas jak podczas matury. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzymał możliwość pobrania klucza odpowiedzi. Uczniowie, którzy są zainteresowani poprawą prac przez ekspertów, mogą przesłać swoje arkusze maturalne na adres szkoły Molecool.

11 marca br. za pośrednictwem mediów społecznościowych #chemiczna.szeptucha odbyło się spotkanie, podczas którego szczegółowo omówiono zadania maturalne, a następnie dyskusja, w której odniesiono się do uwag i wątpliwości zgłaszanych przez maturzystów dotyczących majowej matury.

Organizatorzy ogłosili konkurs na najlepsze zdjęcie biurka, przy których uczestnicy rozwiązywali arkusze maturalne. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody – modele cząsteczek, „molecoolowe” arkusze maturalne i gadżety Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

Wszystkim uczestnikom próbnej matury serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy wyników, życzymy powodzenia na maturze i zapraszamy na studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.