Podstrona: Medale dla Politechniki Rzeszowskiej na Europejskich Igrzyskach Studentów w Coimbrze / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-08-06
kategoria: Sport

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli  trzy medale w tenisie stołowym mężczyzn podczas Europejskich Igrzysk Studenckich w portugalskiej Coimbrze.

W sumie polscy akademicy zdobyli 16 medali i zakończyli rywalizację z pięcioma złotymi, czterema srebrnymi i siedmioma brązowymi medalami na koncie. Najwięcej radości biało-czerwonym przyniosła rywalizacja w tenisie stołowym. Polscy gracze z trzech uczelni zdobyli łącznie aż dziewięć medali.

Swój udział mocno zaznaczyli studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy wywalczyli 3 medale.

Srebrny medal w drużynie zdobyli: Piotr Cyrnek, Mateusz Gołębiowski, Łukasz Nadolski (studenci Wydziału Zarządzania) oraz Mateusz Czernik (absolwent Wydziału Zarządzania).

Kolejny srebrny medal w grze podwójnej mężczyzn wywalczyli Piotr Cyrnek i Mateusz Gołębiowski.

Brązowy medal w grze pojedynczej mężczyzn trafił do Mateusza Gołębiowskiego.

Polskie barwy podczas Europejskich Igrzysk Studenckich reprezentowało 140 sportowców z 22 uczelni. Polacy rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach i spisali się świetnie. W klasyfikacji medalowej zajęli piąte miejsce w gronie czterdziestu państw.

Europejskie Igrzyska Studenckie to mulitsportowe wydarzenie w randze Akademickich Mistrzostw Europy. Igrzyska odbyły się już po raz czwarty. Są one rozgrywane co dwa lata, na przemian z Akademickimi Mistrzostwami Europy w poszczególnych dyscyplinach. Europejska Federacja Sportu Studenckiego zdecydowała, że w 2024 roku studenckie igrzyska zorganizuje Politechnika Łódzka.