Podstrona: Międzynarodowa Konferencja Naukowa na 80-lecie Stalowej Woli / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Międzynarodowa Konferencja Naukowa na 80-lecie Stalowej Woli

2018-05-19
Międzynarodowa Konferencja Naukowa na 80-lecie Stalowej Woli

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „COP potencjałem rozwoju oraz innowacji w konstrukcjach i technologiach specjalnego przeznaczenia” została organizowana 17-18 maja w ramach Jubileuszu 80-lecia Stalowej Woli. To kolejny etap współpracy podjętej przez pięć polskich uczelni w ramach Konsorcjum COP – Tradycja, Obronność.

Głównym celem konferencji było przedstawienie oferty i możliwości badawczych dla przemysłu zbrojeniowego, prezentacja najnowszych osiągnięć z zakresu materiałoznawstwa, konstrukcji i technologii specjalnego zastosowania, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie prac badawczych.

Tematyka konferencji dotyczyła zagadnień z zakresu technologii specjalnych w tym spawalnictwa, odlewnictwa, przeróbki plastycznej, obróbki mechanicznej i montażu, nowoczesnych narzędzi i badań, innowacyjnych technik i metod wytwarzania oraz jakości i organizacji produkcji.

Konferencja składała się z trzech sekcji wykładowych, w trakcie których prelegenci referowali wyniki różnorodnych badań naukowych mogących mieć szerokie zastosowanie w przemyśle. Wykłady przeplatane były z prezentacjami  firm partnerskich ściśle współpracujących ze środowiskiem naukowym we wdrażaniu innowacyjnych technologii wytwarzania.

Wśród firm prezentujących swój potencjał produkcyjny były Polska Grupa Zbrojeniowa, Huta Stalowa Wola, Autosan, Zakłady Metalowe DEZAMET S.A., Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., MESKO Spółka Akcyjna, Fabryka Broni „Łucznik” Radom sp. z o.o., ITA S.A.,  Mechanic System sp. z o.o.