Podstrona: Międzynarodowe zmagania systemów bezzałogowych i autonomicznych - Droniada / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Międzynarodowe zmagania systemów bezzałogowych i autonomicznych - Droniada

2019-02-21
Międzynarodowe zmagania systemów bezzałogowych i autonomicznych - Droniada

Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników uczelni do udziału w VI edycji międzynarodowych zmagań systemów bezzałogowych i autonomicznych – Droniada. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2019 r. w Aeroklubie Śląskim w Katowicach.

Celem wydarzenia, którego głównym organizatorem jest Instytut Mikromakro, jest edukacja społeczna w zakresie popularyzacji systemów bezzałogowych i autonomicznych w miastach według zasad U-space. Ponadto rozwój kompetencji technologicznych i zarządczych zarówno po stronie przedstawicieli świata akademickiego jak i biznesu oraz sektora publicznego.

Droniada to przede wszystkim konkurs dla zespołów akademickich w misjach specjalnych z wykorzystaniem dronów. W tegorocznej edycji mile widziane są koncepty dotyczące opracowania modelu cargo na potrzeby przesyłek kurierskich oraz przygotowania struktur rozpoznawania pojazdów w ruchu zgodnie z unijną koncepcją wspólnej przestrzeni powietrznej dla załogowych i bezzałogowych statków powietrznych U-space.

Podczas wydarzenia konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i potencjalnym inwestorom. Podczas VI edycji Droniady uczestnicy będą konkurować w poniższych obszarach:
- robotyka,
- inżynieria,
- teleinformatyka,
- zarządzanie projektami,
- reagowanie kryzysowe,
- lotnictwo.

Pula nagród w VI edycji Dronadzie wynosi 58 000 zł.

Zgłoszenia można wysyłać do 4 marca 2019 r. Opłata startowa wynosi 850 zł.

Więcej informacji na temat konkursu pod linkiem: https://www.5zywiolow.pl/droniada2019/