Podstrona: Międzyuczelniane Biuro „Legii Akademickiej" na Politechnice Rzeszowskiej otwarte / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-12-21
Międzyuczelniane Biuro „Legii Akademickiej

21 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Międzyuczelniane Biuro ds. przeszkolenia wojskowego, którego kierownikiem jest płk. Jan Wojtyna. Jednostka działa w ramach projektu pilotażowego edukacji studentów „Legia Akademicka". Biuro mieści się przy ulicy Akademickiej 2,  w budynku Arcus, pok. 104.

W spotkaniu uczestniczyli prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz prorektorzy. Otwarcie biura „Legii Akademickiej” swoim występem uświetnił zespół Orkiestry Wojskowej, który wykonał kilka utworów patriotycznych m.in. „Marsz Pierwszej Brygady". Zespół wystąpił w strojach 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Szarotka, kapelusz z piórem orła oraz ciupaga są symbolami pododdziałów podhalańskich.

Szkolenie obronne w ramach „Legii Akademickiej" odbywające się na Politechnice Rzeszowskiej cieszy się ogromnym powodzeniem. Do tej pory zgłosiło się ponad 240 studentów Politechniki Rzeszowskiej i innych uczelni.