Podstrona: Minister auki i szkolnictwa wyższego gościł na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Minister nauki i szkolnictwa wyższego gościł na Politechnice Rzeszowskiej

2016-02-08 , red.  Tomasz Ogórek
Minister nauki i szkolnictwa wyższego gościł na Politechnice Rzeszowskiej

8 lutego 2016 r. w Politechnice Rzeszowskiej gościł Jarosław Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wizyta Wicepremiera była związana z cyklicznym spotkaniem rektorów podkarpackich szkół wyższych.

img_1732_fot_marian_misiakiewicz.jpg

fot.M. Misiakiewicz/PRz

Spotkanie było okazją do dyskusji na tematy związane z rozwojem szkolnictwa wyższego w naszym regionie. W spotkaniu uczestniczyli prof. Aleksander Bobko - sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl - marszałek Województwa Podkarpackiego, Marek Ustrobiński - zastępca prezydenta Rzeszowa oraz czternastu rektorów szkół wyższych z regionu. Kolejne tego typu spotkanie jest wynikiem porozumienia o współpracy między poszczególnymi szkołami.

Pełna lista tych uczelni dostępna TUTAJ

fot.A.Surowiec/PRz

Jednocześnie z inicjatywy Piotra Ziółkowskiego - asystenta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów studenckich uczelni podkarpackich. Swoje sztandarowe projekty (m.in. łazik marsjański, bolid czy bezzałogowe samoloty- w tym m.in utytułowany Eurolifter) zaprezentowali także studenci i pracownicy Politechniki Rzeszowskiej.

img_1874_fot_marian_misiakiewicz.jpg

fot.M. Misiakiewicz/PRz

Po obradach rektorów minister spotkał się z dziennikarzami w ramach konferencji prasowej.

KH