Podstrona: Mistrzostwa Polski Programistów PLC / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Mistrzostwa Polski Programistów PLC

2019-02-11
Mistrzostwa Polski Programistów PLC

16 marca 2019 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC.

Celem wydarzenia jest nie tylko wyłonienie młodych i utalentowanych programistów PLC, ale także popularyzacja programowania automatyki przemysłowej wśród studentów i uczniów szkół średnich. Intencją organizatorów jest również umożliwienie integracji środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu.

Uczestnicy mistrzostw wezmą także udział w ciekawych warsztatach i prezentacjach firm. Dla zwycięzców przygotowano nagrody o wartości ponad 30 000 zł oraz dodatkowe nagrody, które otrzymają macierzyste uczelnie zawodników Mistrzostw.

W pierwszej edycji mistrzostw wzięło udział 150 przedstawicieli 16 szkół wyższych oraz 17 szkół średnich z całej Polski a także szerokie grono obserwatorów. Spotkanie zostało objęte patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 17 lutego 2019 r.

Więcej informacji na stronie: http://mistrzostwaplc.pwr.edu.pl/