Podstrona: Monografia dr hab. inż. Andrzeja PACANY, prof. PRz - nowość Oficyny Wydawniczej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Monografia dr hab. inż. Andrzeja PACANY, prof. PRz - nowość Oficyny Wydawniczej

2018-10-17
kategoria: Nauka
Monografia dr hab. inż. Andrzeja PACANY, prof. PRz - nowość Oficyny Wydawniczej

"Zarządzanie środowiskowe zgodne z ISO 14001:2015" to najnowsza monografia dr hab. inż. Andrzeja PACANY, prof. PRz  wydana przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej.

Dr hab. inż. Andrzej Pacana pracuje w Katedrze Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa. Opracowanie jest wynikiem doświadczeń autora, zawierającym kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej dla osób zainteresowanych efektywnym zarządzaniem środowiskowym, głównie zgodnym z aktualną normą ISO 14001:2015.

Zawarto w nim zagadnienia dotyczące ewolucji zarządzania środowiskowego, ukazując je jako możliwe do zastosowania fazy przygotowania wdrożenia systemu opartego na ISO 14001. Ważną część opracowania stanowi omówienie wymagań normy modelowej ISO 14001:2015.

Kolejne rozdziały przedstawiają elementy istotne dla wdrażania i doskonalenia systemowego zarządzania środowiskowego: przeglądy, aspekty środowiskowe, udokumentowane informacje, audity i certyfikowanie systemu. Osobne miejsce poświęcono metodyce projektowania, wdrażania i doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego. Wykorzystanie przytoczonych treści może się przyczynić do efektywnego wdrożenia systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z ISO 14001:2015.

- Wzrost znaczenia ochrony środowiska w gospodarce jest wynikiem coraz większej świadomości ekologicznej społeczeństwa jako całości, ale i poszczególnych obywateli. Świadomość ta przekłada się na środowiskową presję, stopniowo wywieraną na organizacje. Społeczeństwo obywatelskie wymaga od organizacji mających wpływ na środowisko stosowania praktyk zrównoważonego rozwoju. Sytuacja ta zmusza zarządzających organizacjami do systemowego poszukiwania sposobów spełniania coraz wyższych standardów środowiskowych. (...) Coraz częściej zarządzający korzystają ze sprawdzonych rozwiązań. Najbardziej popularne są te oparte na normie ISO 14001 i rozporządzeniu EMAS –  pisze  dr hab. inż. Andrzej Pacana, prof. PRz.

Publikację można zakupić w siedzibie Oficyny Wydawniczej w bud. F przy ul. M. Skłodowskiej-Curie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępnych książek zamieszczoną na stronie internetowej wydawnictwa: https://oficyna.prz.edu.pl/. Znajdują się tam skrypty, podręczniki, monografie, zeszyty naukowe, materiały pomocnicze dla studentów wszystkich kierunków studiów naszej uczelni. Można je nabyć w przystępnej cenie (ponad 200 pozycji).

Punkt sprzedaży detalicznej

Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej