Podstrona: Najlepsi studenci pierwszego roku ze stypendiami marszałka województwa / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Najlepsi studenci pierwszego roku ze stypendiami marszałka województwa

2017-12-13
Najlepsi studenci pierwszego roku ze stypendiami marszałka województwa

Sześćdziesięciu siedmiu studentów pierwszego roku Politechniki Rzeszowskiej otrzymało stypendia marszałka województwa podkarpackiego. Stypendia przyznano najlepszym studentom lotnictwa i kosmonautyki (14 osób), informatyki (10 osób),  finansów i rachunkowości  (8 osób).

Kolejnymi stypendystami byli przedstawiciele kierunków: budownictwo, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna, biotechnologia, energetyka, inżynieria materiałowa, inżynieria medyczna, logistyka, matematyka, matematyka - zastosowanie w ekonomii, zarządzanie i inżynieria produkcji.

- Mamy nadzieję, że stypendium pozwoli zagospodarować się wam w nowych miejscach nauki. Chciałabym wam życzyć, aby nowy etap w życiu, który właśnie rozpoczynacie, był dla was pasjonujący, bo studia to wyjątkowy czas w życiu każdego człowieka – mówiła Maria Kurowska, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

O stypendium marszałka mogli ubiegać się studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmujący studia po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich.

Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie najlepszego wyniku na egzaminie dojrzałości na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu. Ponadto kandydaci do stypendium musieli podjąć studia w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej na terenie województwa podkarpackiego i uzyskać co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka lub matematyka.