Podstrona: Najnowszy numer „Gazety Politechniki” już dostępny / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Najnowszy numer „Gazety Politechniki” już dostępny

2018-12-19
Najnowszy numer „Gazety Politechniki” już dostępny

W numerze 10-11/2018 „Gazety Politechniki” zamieściliśmy artykuły na temat inauguracji roku akademickiego, obchodów jubileuszu 25-lecia Wydziału Zarządzania oraz nadania tytułu profesora honorowego Politechniki Rzeszowskiej czterem pracownikom naukowym. Zaprezentowaliśmy kolejne osiągnięcia pracowników i studentów, a także obszerne wywiady z rektorem prof. T. Markowskim oraz prorektorem ds. kształcenia prof. PRz G. Masłowskim.

Opublikowaliśmy artykuły poświęcone ważnym wydarzeniom z życia uczelni, w tym m.in. nawiązaniu współpracy z firmą MESCO, umowie z Politechniką Lwowską dotyczącej możliwości uzyskania podwójnych dyplomów przez studentów kierunku elektrotechnika, otwarciu nowoczesnego obiektu Wydziału Zarządzania i uruchomieniu centralnej pomocy materialnej. Część poświęcona nauce dotyczy wojskowego rodowodu logistyki.

W tym wydaniu można przeczytać także o głównych celach Konstytucji dla Nauki, Międzynarodowej Konferencji Ochrony Odgromowej, V Podkarpackim Seminarium Spawalniczym, pozytywnej ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej kierunku inżynieria medyczna oraz graduacji na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

Ciekawą pasją podzielił się z Czytelnikami Konrad Dybaś. Ponadto opublikowaliśmy wspomnienia dwóch pracowników naszej uczelni dr. hab. inż. Jerzego Lewickiego oraz mgr. Henryka Medera. Sporo miejsca poświęciliśmy również działalności naszych studentów.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”