Podstrona: [VIDEO] Narodowy Kongres Nauki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Narodowy Kongres Nauki

2017-03-08 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
[VIDEO] Narodowy Kongres Nauki

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz wraz z dr. inż. Bogusławem Dołęgą, przewodniczącym Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”, wzięli udział w prezentacji i debacie podczas Narodowego Kongresu Nauki, który odbył się 1 marca br. w auli Politechniki Warszawskiej. Zaprezentowano na nim projekty założeń systemu szkolnictwa wyższego Ustawa 2.0, które przygotowały trzy zespoły eksperckie (utworzone w wyniku konkursu MNiSW) z: Uniwersytetu SWPS, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Instytutu Allerhanda.

Po prezentacji wystąpił wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Następnie odbyła się sesja i debata, w której wziął udział przewodniczący NKN oraz liderzy zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0: prof. Hubert Izdebski z Uniwersytetu SWPS, prof. Marek Kwiek  z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dr hab. Arkadiusz Radwan, prezes Instytutu Allerhanda.

Ostateczny projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym zostanie przedstawiony podczas Narodowego Kongresu Nauki we wrześniu br. w Krakowie.