Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej z największą liczbą stypendiów od marszałka województwa / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nasi studenci z największą liczbą stypendiów od marszałka województwa

2016-12-05 , red.  Artur Polakiewicz
Nasi studenci z największą liczbą stypendiów od marszałka województwa

1 grudnia br. wręczono stypendia marszałka województwa podkarpackiego. Stypendia otrzymali najlepsi w regionie studenci, którzy w tym roku podjęli studia na uczelniach podkarpackich.

Jednorazowe wsparcie w wysokości 2000 zł otrzymali studenci rozpoczynających kształcenie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Aby otrzymać takie stypendium, nowi studenci musieli się wykazać wysokimi wynikami uzyskanymi na egzaminie maturalnym (przynajmniej 75% na poziomie rozszerzonym m.in. z chemii, fizyki lub matematyki).

W tym roku stypendium marszałka województwa otrzymało 86 osób, z czego 55 to studenci Politechniki Rzeszowskiej. Najwięcej stypendiów (aż 17) uzyskali studenci z kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Wsparcie finansowe otrzymali także studenci informatyki, technologii chemicznej, mechaniki i budowy maszyn, matematyki, inżynierii chemicznej i procesowej, elektrotechniki, automatyki i robotyki, energetyki, mechatroniki, budownictwa, biotechnologii, elektroniki i telekomunikacji i in.

źródło: TVP3 Rzeszów

Celem programu stypendialnego jest sukcesywne podnoszenie poziomu wykształcenia mieszkańców województwa oraz rozwój szkolnictwa wyższego w regionie.

KH