Podstrona: NAWA – trwają nabory wniosków / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

NAWA – trwają nabory wniosków

2020-11-17 , red.  Marta Jagiełowicz
NAWA – trwają nabory wniosków

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przypomina, że trwają nabory wniosków w programach skierowanych do instytucji nauki i szkolnictwa wyższego oraz do naukowców i studentów.

SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia

Nabór wniosków trwa do 15 grudnia 2020 r.

Celem  programu dla instytucji nauki i szkolnictwa wyższego jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki przez finansowanie projektów ukierunkowanych na: wzrost zainteresowania ofertą kształcenia w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego wśród zagranicznych studentów i doktorantów, wzrost udziału zagranicznych studentów i doktorantów w programach kształcenia na polskich uczelniach, poszerzenie oferty intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, realizowanych także w formule zdalnej.

Wnioskodawcy mogą złożyć maksymalnie trzy wnioski. W przypadku zainteresowania złożeniem wniosku prosimy o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej. Webinarium dla wnioskodawców w programie SPINAKER odbędzie się 18 listopada w godzinach 12.00–14.00. Na pytania dotyczące warunków naboru odpowie koordynatorka programu dr Monika Miedzik. Zaproszenie do rejestracji na webinarium: https://tjclick.clickmeeting.com/spinaker-intensywne-miedzynarodowe-programy-ksztalcenia-2020_2.

Welcome to Poland

Nabór wniosków trwa do 17 grudnia 2020 r.

Celem programu dla instytucji nauki i szkolnictwa wyższego jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki przez finansowanie projektów związanych z budowaniem potencjału wnioskodawców w zakresie umiędzynarodowienia, przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów, doktorantów, kadry dydaktycznej i naukowej oraz promowaniem wnioskodawców na arenie międzynarodowej, w szczególności przez współpracę z zagranicznymi absolwentami. Informacje na temat programu można znaleźć na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Program wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej – oferta wyjazdowa na rok akademicki 2021/2022

Nabór wniosków trwa do 18 grudnia 2020 r.

Celem programu dla naukowców i studentów jest zwiększenie internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego, nawiązywanie współpracy akademickiej i jej realizacja przez wymianę osobową studentów i pracowników naukowych opartą na umowach międzynarodowych pomiędzy Polską a wskazanymi w regulaminie programu krajami partnerskimi oraz na współpracy bilateralnej na poziomie krajowym lub resortowym. Program przewiduje stypendia na staże naukowe, naukowo-badawcze, pobyty studyjne, kursy językowe (Białoruś, Bułgaria, Chiny, Czechy, Egipt, Grecja, Japonia, Kazachstan, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry, Wietnam).

Granty Interwencyjne NAWA

Nabór wniosków trwa do 31 grudnia 2020 r.

Celem programu dla naukowców jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.