Podstrona: Nawiązanie współpracy w zakresie gospodarki odpadami / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nawiązanie współpracy w zakresie gospodarki odpadami

2024-06-10 , red.  Adam Masłoń, Marta Jagiełowicz
Od lewej: G. Zajdel, prof. J. Sęp, prof. PRz A. Masłoń, M. Grządziel,

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z firmą Transprzęt Sp. z o.o. Sp. K. Porozumienie ma na celu wykorzystanie możliwości i doświadczeń obu stron zmierzające do optymalnego współdziałania w zakresie prowadzenia prac badawczych dotyczących gospodarki odpadami.

Strony porozumienia

Umowę podpisali prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz prezes Zarządu Transprzęt Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Sanoku Maciej Grządziel. Osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań dotyczących współpracy są dr hab. inż. Adam Masłoń, prof. PRz z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury oraz Grzegorz Zajdel, dyrektor działu ds. utrzymania czystości firmy Transprzęt Sp. z o.o. Sp. K.

Cel umowy

Umowa ma na celu nawiązanie współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych i badawczo-rozwojowych dotyczących gospodarki odpadami, zwłaszcza odpadami budowlanymi i wielkogabarytowymi. Strony planują organizację i wspólne prowadzenie analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wiedzy odpowiadającej wspólnym zainteresowaniom, udział w projektach naukowych, współdziałanie we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i rezultatów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.

Współpraca obejmuje także kształcenie wykwalifikowanych kadr, w tym świadczenie opieki merytorycznej przez pracowników Transprzęt Sp. z o.o. Sp. K. nad wybranymi i uzgodnionymi z przedstawicielami naszej uczelni pracami inżynierskimi lub magisterskimi przygotowywanymi przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, a także konsultacji na etapie ustalania tematów takich prac pod kątem możliwości zastosowania rezultatów w przedsiębiorstwie. W ramach umowy studenci naszej uczelni będą mogli odbywać praktyki i staże w firmie partnerskiej.