Nowe laboratorium Politechniki Rzeszowskiej dzięki współpracy z biznesem

18-12-2017 r.

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z firmą Balluff. Na jej podstawie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz utworzone zostanie laboratorium w zakresie sensoryki, sieci przemysłowych oraz identyfikacji przemysłowej. Umowa zakłada również realizację przez pracowników Wydziału Elektroniki i Informatyki testów, badań i prób systemów mechatronicznych, wyposażonych w produkty firmy Balluff oraz organizację praktyk i staży studenckich.

Laboratorium zostanie utworzone w Katedrze Informatyki i Automatyki. Sprzęt i oprogramowanie firmy Balluff będzie wykorzystywane do prowadzenia zajęć dydaktycznych, realizacji projektów i prac dyplomowych jak również do badań naukowych związanych z szeroko pojętą automatyką, robotyką oraz z Przemysłem 4.0.

Firma Balluff od 2014 roku prowadzi współpracę z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej polegającą m.in. na doposażaniu stanowisk laboratoryjnych, realizacji prac dyplomowych oraz wspieraniu inicjatyw studenckich, np. wsparcie finansowe organizacji zawodów robotów ROBO~motion.

Powrót do listy aktualności