Podstrona: Nowe wydanie „Gazety Politechniki" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowe wydanie „Gazety Politechniki"

2020-11-20 , red.  Marta Jagiełowicz
Nowe wydanie „Gazety Politechniki

W numerze 9–11/2020 „Gazety Politechniki” zamieszczono relację z inauguracji roku akademickiego 2020/2021 wraz z przemówieniem JM Rektora prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika wygłoszonym z okazji tej uroczystości. W bieżącym numerze opublikowano również treść wykładu inauguracyjnego Uczelnia wobec wyzwań przyszłości prof. Jarosława Sępa, a także artykuły poświęcone jubileuszowi 90-lecia urodzin prof. Andrzeja Jarominiaka i 70. urodzin prof. Mariana Wysockiego.

W „Gazecie Politechniki” przedstawiono osiągnięcia pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej. Pracownicy Katedry Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury opracowali na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury wytyczne dotyczące projektowania, realizacji oraz utrzymania dróg i drogowych obiektów inżynierskich, znajdując się tym samym w gronie najlepszych specjalistów z zakresu drogownictwa. Zaprezentowano również relację z Hackathonu zwanego Ustawką, w którym wysokie miejsce zajęli studenci Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

W numerze opublikowano artykuł podsumowujący II edycję „Politechniki Młodych Odkrywców”. Zaprezentowano również obszerną relację z IV Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, której celem była dyskusja naukowa i ekspercka dotycząca polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. W części poświęconej nauce opublikowano artykuły Refleksje o bezpieczeństwie i ryzyku oraz Innowacje w przetwórstwie wierzby energetycznej, wikliny i ziół z przeznaczeniem do farmakologii weterynaryjnej.

Sporo miejsca poświęcono działalności studentów. Oprócz artykułu na temat zawodów European Rover Challenge 2020, w których wzięła udział drużyna Legendary Rover Team, można przeczytać relację z wyjazdu studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa na prestiżowe targi branży lotniczej, a także o wakacyjnych szkoleniach Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej i immatrykulacji studentów pierwszego roku.

Opublikowano również artykuły prezentujące dokonania naszych sportowców. Opisano sukcesy naszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Unihokeju, a także podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.