Podstrona: Nowi profesorowie Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowi profesorowie Politechniki Rzeszowskiej

2018-03-29
Nowi profesorowie Politechniki Rzeszowskiej

29 marca odbyło się posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej, któremu przewodniczył rektor prof. Tadeusz Markowski. Podczas obrad wręczono gratulacje nauczycielom akademickim z okazji nominacji na stanowiska:

• dr hab. Elizie Jabłońskiej, z okazji powierzenia stanowiska profesora nadzwyczajnego.
  • prof. dr. hab. inż. Adamowi Brańskiemu, z okazji nadania tytułu profesora nauk technicznych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  • prof. dr. hab. inż. Danielowi Słysiowi, z okazji nadania tytułu profesora nauk technicznych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  • prof. dr. hab. Markowi Pydzie, z okazji powierzenia stanowiska profesora zwyczajnego do 31.10.2019.
  • dr. hab. Marcinowi Jurgilewiczowi, powierzenie stanowiska profesora nadzwyczajnego.

Ważnym punktem posiedzenia Senatu było zaopiniowanie zatrudnienia na stanowiska profesorów zwyczajnych i nadzwyczajnych:

• dr. hab. inż. Wojciecha Zapały na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej Wydziału Chemicznego.
  • prof. dr. hab. inż. Mykhaylo Dorozhovetsa na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Metrologii i Systemów Diagnostycznych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.
  • prof. dr. hab. inż. Yaroslava Marushchaka, na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Elektrotechniki i Podstaw Informatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.
  • dr. hab. Andrzeja Włocha, na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Modelowania Matematycznego Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.
  • dr. hab. Mirosława Kutniva, na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Modelowania Matematycznego Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.
  • dr. hab. Bohdana Datsko, na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Modelowania Matematycznego Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.
  • prof. dr. hab. Dova Bronisława Wajnryba, na stanowisku profesora zwyczajnego w Zakładzie Topologii i Algebry Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.
  • dr hab. Teresy Bal Woźniak, na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Przedsiębiorczości Zarządzania i Ekoinnowacyjności Wydziału Zarządzania.

Nadano również tytuły profesorów honorowych Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza następującym osobom: prof. dr. hab. inż. Henrykowi Galinie, prof. dr. hab. inż. Zdzisławowi S. Hippe, prof. dr. hab. Stanisławowi Kopaczowi, dr. hab. inż. Mieczysławowi Kucharskiemu.