Podstrona: Nowi studenci Politechniki Rzeszowskiej z Wietnamu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowi studenci Politechniki Rzeszowskiej z Wietnamu

2017-11-30
Nowi studenci Politechniki Rzeszowskiej z Wietnamu

Dziewięciu nowych studentów z Wietnamu rozpoczęło studia na Politechnice Rzeszowskiej. To kolejna grupa młodych osób, które uzyskały wizy od Ambasady RP w Hanoi, otrzymując szansę kształcenia się na upragnionym kierunku w Polsce.

- Ze względu na zapotrzebowanie rynku pracy w Wietnamie, młodzi Wietnamczycy są zainteresowani kierunkami na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Zarządzania – mówi Edyta Ptaszek pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

Studenci z Wietnamu zaczęli naukę od lekcji języka polskiego oraz poznania kultury i historii naszego kraju, jednocześnie realizują wybrane moduły zajęć. - Mimo dużej bariery językowej, różnic kulturowych, odmienności klimatu studenci są otwarci i entuzjastycznie nastawieni do nauki – dodaje Edyta Ptaszek.

Według doniesień prasowych w Polsce studiuje obecnie około 300 studentów z Wietnamu, w tym 18 na naszej uczelni. Są ambasadorami swojego kraju w naszym regionie.

Przypomnijmy, że Politechnika Rzeszowska podpisała 23 lutego 2016 r. umowę z Aviation Labour Supply and Import-Export Joint Stock Company z siedzibą w Hanoi, w ramach której młodzi Wietnamczycy po ukończeniu szkoły średniej przyjeżdżają do nas na studia.