Podstrona: Nowy album o Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowy album o Politechnice Rzeszowskiej

2018-03-14
Nowy album o Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska wydała nowy album „Politechnika Rzeszowska 1963–2017”. Na ponad 230 stronach są w nim udokumentowane wszystkie najważniejsze wydarzenia z ostatnich 54 lat rozwoju uczelni.

Album to ilustrowane wspomnienie tego, co działo się, czym żyła i czym obecnie żyje uczelnia. Na ponad 230 stronach znalazły się najważniejsze zdjęcia z Wyższej Szkoły Inżynierskiej, a od 1974 roku Politechniki Rzeszowskiej. Opracowanie przygotowane przez zespół redakcyjny Gazety Politechniki Rzeszowskiej w składzie: Anna Worosz, Marta Jagiełowicz, Karolina Krzysztoń, Mateusz Bąk, jest przewodnikiem po wyjątkowej i prężnie rozwijającej się uczelni – wizytówce Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego.

W pierwszej części albumu znajdziecie Państwo zdjęcia historyczne. Jest tam m.in. fotografia z uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budynek uczelni przy ul. Wincentego Pola. Być może na zdjęciach odnajdą się też absolwenci Wyższej Szkoły Inżynierskiej z 1974 roku. Autorzy albumu pamiętali o kolejnych rektorach, którzy budowali i rozwijali siedzibę uczelni, a także o całej społeczności akademickiej, która przez kolejne lata pracowała na obecny wizerunek Politechniki. Z tego powodu na kartach książki, zostały zaprezentowane osiągnięcia pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej.

W albumie pokazano też zróżnicowaną architekturę kampusu Politechniki, co świadczy o ciągłym  unowocześnianiu uczelni. W publikacji znalazły się również fotografie bogato wyposażonych laboratoriów, unikatowej aparatury i zaplecza naukowo-dydaktycznego, wyróżniającego naszą uczelnię na tle innych ośrodków naukowych. Sporo miejsca zostało poświęcone lotniczym tradycjom Politechniki Rzeszowskiej.

Większość fotografii w albumie to zdjęcia autorstwa Mariana Misiakiewicza, który od ponad 46 lat dokumentuje najważniejsze wydarzenia z życia Politechniki Rzeszowskiej.

Album można obejrzeć tutaj.