Podstrona: Nowy budynek dla Wydziału Zarządzania / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowy budynek dla Wydziału Zarządzania

2018-07-06
Nowy budynek dla Wydziału Zarządzania

Od października 2018 r. studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej będą mieli do dyspozycji nowy budynek do zajęć dydaktycznych. Będą w nim nowoczesne sale do prowadzenia ćwiczeń, seminariów i laboratoriów.

Nowy budynek mieści się obok budynku S przy ul. Powstańców Warszawy, który także zajmuje Wydział Zarządzania. Obecnie trwają w nim ostatnie prace, tak żeby obiekt był gotowy na początek nowego roku akademickiego.

- Politechnika Rzeszowska ciągle stara się zapewnić swoim studentom nie tylko wysoki poziom nauki, ale także nowoczesne budynki dydaktyczne z wyposażeniem technicznym, które spełniają współczesne standardy nauczania. Dlatego stale zachodzi potrzeba modernizacji istniejących obiektów oraz budowy nowych, które uwzględnią zachodzące procesy związane z dydaktyką i pracami badawczymi – mówi prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Budowę nowego obiektu rozpoczęto w 2016 r. Inwestycja została zrealizowana w sąsiedztwie istniejącego już budynku S, a dobudowany obiekt jest na poziomie piętra połączony przewiązką z funkcjonującym obecnie budynkiem. Nowy budynek jest dwukondygnacyjny. Dzięki nowej inwestycji zwiększy się powierzchnia i liczba sal ćwiczeniowych i laboratoryjnych, swoje miejsce znajdzie też nowoczesna sala Rady Wydziału Zarządzania. W części terenu pomiędzy budynkiem istniejącym a budynkiem nowym zaprojektowano plac dla studentów oraz miejsce dla rowerów. Budynek będzie też w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Rozbudowa bazy dydaktyczno-organizacyjnej wydziału jest bardzo ważną sprawą. Studenci chcą studiować u nas, trzeba więc zapewniać im warunki edukacji na miarę XXI wieku. Gorące podziękowania należą się władzom uczelni, które widząc potrzebę rozwoju Wydziału Zarządzania bez wahania zdecydowały się na wsparcie budowy nowego obiektu – mówi dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz – dziekan Wydziału Zarządzania.

Budynek ma dwie kondygnacje, obiekt będzie mieścił salę laboratoryjną Wydziału, trzy sale ćwiczeń dla studentów max. 30 osób każda, salę seminaryjno-konferencyjną dla 50 osób, salę seminaryjną dla 14 osób oraz dziekanaty.