Podstrona: Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej spotkał się z kadrą zarządzającą uczelni / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej spotkał się z kadrą zarządzającą uczelni

2016-09-06 , red.  Artur Polakiewicz
Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej spotkał się z kadrą zarządzającą uczelni

6 września 2016 roku rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski spotkał się z kadrą zarządzającą uczelni.

Podczas spotkania JM Rektor wręczył akty powołania na stanowiska nowym prorektorom, dziekanom i prodziekanom. Spotkanie miało charakter organizacyjny. Nowy rektor zaproponował m.in. tzw. szerokie kolegium rektora, które ma usprawnić podejmowanie różnorodnych decyzji i rozwiązywanie spraw dotyczących funkcjonowania uczelni.

Dla przypomnienia:

prorektorzy Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2016-2020

• prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik – prorektor ds. nauki

Jest związany zawodowo z Politechniką Rzeszowską od 2002 r. Kierownik Katedry Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, obecnie prodziekan ds. nauki i rozwoju, kierownik studiów doktoranckich. Członek Podkarpackiej Rady Innowacji. Specjalizuje się w wykorzystaniu najnowszych narzędzi komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania i analizy CAD/CAM/CAE/RE/RP w budowie maszyn. Jego dorobek zawodowy obejmuje ponad 300 publikacji naukowych i dydaktycznych (w tym 7 monografii). Brał udział w kilkudziesięciu projektach naukowych, badawczych i wdrożeniowych. Współautor kilku zgłoszeń patentowych i wdrożeń przemysłowych.

• prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – prorektor ds. współpracy międzynarodowej

Całe swoje życie zawodowe związał z Politechniką Rzeszowską. Od 2004 r. jest kierownikiem Zakładu Nauk Humanistycznych na Wydziale Zarządzania.Przez dwie kadencje pełnił funkcję prodziekana ds. studenckich, a od 2008 r. jest dziekanem Wydziału Zarządzania. Specjalizuje się w polskich dziejach najnowszych, historii gospodarczej oraz integracji europejskiej. Autor ponad  400 publikacji naukowych.

• dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz – prorektor ds. kształcenia

Jest związany z Politechniką Rzeszowską od 1984 r., najpierw jako student, następnie nauczyciel akademicki, prodziekan ds. rozwoju, a obecnie dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz kierownik Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki. Ceniony w kraju i na świecie specjalista z zakresu badań wyładowań atmosferycznych oraz ochrony odgromowej. Poza Uczelnią przewodniczący Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej. Reprezentant kraju w piłce siatkowej w drużynie Huberta Wagnera oraz wieloletni zawodnik pierwszoligowego klubu "Resovia".

•  dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz – prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką.

Jest związany z Politechniką Rzeszowską od 1993 r. Autor ponad 100 opracowań i wdrożeń dla przemysłu, 24 patentów i zgłoszeń patentowych oraz 3 licencji. Audytor technologiczny konkursu "Innowator Podkarpacia". Aktywnie współpracuje z jednostkami transferu technologii (RARR) oraz z otoczeniem przemysłowym (42 podmioty gospodarcze województwa podkarpackiego) w zakresie opracowania nowych technologii, realizacji projektów badawczych, organizowania praktyk i staży studenckich. Specjalizuje się w reologii polimerów, przetwórstwie tworzyw polimerowych i szybkim prototypowaniu, szczególnie z zastosowaniem tych metod w przemyśle.

dziekani i prodziekani poszczególnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2016–2020

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

• prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp - dziekan