Podstrona: O integracji nauki z biznesem. Forum Inteligentnego Rozwoju / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

O integracji nauki z biznesem. Forum Inteligentnego Rozwoju

2016-10-24 , red.  Artur Polakiewicz
O integracji nauki z biznesem. Forum Inteligentnego Rozwoju

21 października br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbyło się Forum Inteligentnego Rozwoju. To ogólnopolskie wydarzenie biznesowo-naukowo-samorządowe integrujące środowiska naukowe z biznesowymi i samorządowymi. W Forum wzięli udział przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej.

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przeprowadzono m.in. debatę poświęconą innowacyjnej gospodarce, inteligentnemu rozwojowi i najważniejszym wyzwaniom polskiej gospodarki. Wypowiadali się przedstawiciele samorządu terytorialnego, uczelni wyższych, instytutów badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw. Ponadto podczas poszczególnych sesji rozmawiano m.in. o: bezpieczeństwie energetycznym, strategii rozwoju branży kosmicznej, planach transportowych dla kolei, perspektywach szkolnictwa wyższego i nauce w latach 2015–2030 oraz innowacjach motoryzacyjnych. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali kierownik Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, a także kierownik Katedry Silników Spalinowych i Transportu prof. dr hab. inż. Kazimierz Lejda.

Podczas wydarzenia szukano sposobu na dobrą współpracę biznesu z nauką. Zauważono, że Politechnika Rzeszowska jest jednym z chlubnych przykładów takiego współdziałania w regionie. Badania prowadzone w ramach CITT, a także działalność badawcza uczelni i zaangażowanie studentów w różne technologiczne projekty pozwalają na szybki kontakt młodych ludzi z biznesem. Nie wolno pominąć faktu, że w województwie podkarpackim ulokowane są m.in. duże firmy z sektora lotniczego.

Relacja z Forum Inteligentnego Rozwoju jest na stronie: radio.rzeszow.pl/forum-inteligentnego-rozwoju-w-jasionce

KH