Podstrona: [VIDEO] Obozowy renesans / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Obozowy renesans

2017-03-24 , red.  Artur Polakiewicz/
[VIDEO] Obozowy renesans

Jak Feniks z popiołów do życia powrócił obóz kondycyjny dla studentów pilotażu Politechniki Rzeszowskiej. Pierwsza po latach edycja trwała od 27 lutego do 4 marca br. Na zimowisko do Rytra wyjechało 56 studentów z III i IV roku oraz 4 członków kadry z SWFiS PRz.

Dzięki fantastycznej pogodzie ponad 30 osób miało okazję nauczyć się jeździć na nartach oraz snowboardzie. Bardziej doświadczeni uczestnicy mogli pod okiem instruktorów doskonalić swoje umiejętności w tych dyscyplinach. By poprawić kondycję studentów, każdego dnia były prowadzone zajęcia w hali sportowej oraz w basenie. Odbyła się również wyprawa terenowa, podczas której każdy uczestnik miał okazję sprawdzić się w trudnych warunkach, pokonać własne słabości oraz zdobyć upragniony szczyt. Osiągnięcie celu mimo ogromnego wysiłku i po przekroczeniu wszelkich barier fizycznych pozwoliło studentom lepiej poznać siebie, kolegów i przyjaciół. Ta nauka zaprocentuje w przyszłości, gdy nasi wtedy już absolwenci będą musieli wykazać się umiejętnością zrozumienia drugiej osoby oraz współpracy w wieloosobowych załogach.

Obóz kondycyjny 2017 okazał się ogromnym sukcesem. Studenci, dziękując rektorowi PRz prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu oraz dziekanowi WBMiL prof. dr. hab. inż. Jarosławowi Sępowi za wparcie finansowe i umożliwienie przeprowadzenia tego przedsięwzięcia, wyrażają chęć organizacji kolejnych edycji i obiecują zaangażowanie w ten proces.

Bartosz Ziółkowski

(źródło muzyki do filmu: http://www.bensound.com/, autor: Piotr Ostrzycki).