Podstrona: Obrady Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Obrady Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych

2017-06-05 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Obrady Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (stowarzyszenie rektorów reprezentujących polskie uczelnie techniczne) rozpoczęła obrady 1 czerwca br. Najwyższe władze uczelni technicznych w Polsce rozważały m.in. tematy związane z funkcjonowaniem uczelni po ewentualnym wprowadzeniu zmian w szkolnictwie wyższym, omawiały działalność Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, dyskutowały o umiędzynaradawianiu uczelni technicznych oraz rozmawiały na temat rankingu studiów inżynierskich „Perspektywy 2017”. Ponadto omawiano przygotowania do Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności.

Rektor prof. dr hab. Tadeusz Markowski 31 maja br. wziął także udział w inauguracji obchodów jubileuszu 70-lecia Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim.