Podstrona: Od inżyniera do oficera – spotkanie dla klas mundurowych z województwa podkarpackiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-01-26

O możliwościach i korzyściach z połączenia studiów inżynierskich ze służbą w Wojskowej Obronie Terytorialnej dyskutowano na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas mundurowych z województwa podkarpackiego oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i przedstawiciele Huty Stalowa Wola.

Zaproszonych gości przywitał dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz, dziekan Wydziału Mechaniczno–Technologicznego PRz w Stalowej Woli. Płk. Dariusz Słota, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mówił o  obowiązkach i korzyściach wynikających z połączenia studiów  i służby w WOT. O tym, jak w praktyce wygląda łączenie studiów ze służbą wojskową mówił Przemysław Szpila, student Wydziału Mechaniczno-Technologicznego i szeregowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Służba w WOT daje mi szansę rozwoju osobistego, to również korzyści finansowe i poznanie wspaniałych ludzi. Ale to także możliwość zadbania o bezpieczeństwo domu, sąsiedztwa, miasta i troska o przyszłe pokolenia - mówił Przemysław Szpila. - Orzełka nosimy nie tylko na dokumentach, sztandarach i mundurach, ale także w sercu.

Wśród prelegentów był również m.in. dr inż. Mirosław Surowaniec, członek zarządu HSW, który przedstawił Hutę Stalowa Wola jako wiodącego producenta przemysłu obronnego.

Uczniowie klas mundurowych mieli też okazję zwiedzić wybrane laboratoria naukowo-badawcze i dydaktyczne Wydziału. W spotkaniu wzięło udział  ponad 150  osób.