Podstrona: Oddaj krew podczas „Wampiriady" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Oddaj krew podczas „Wampiriady"

2018-05-29
Oddaj krew podczas „Wampiriady

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej wraz z kinem Helios Rzeszów i Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego organizuje w Rzeszowie po raz kolejny „Wampiriadę”.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa rozstawia mobilny punkt poboru krwi tzw. krwiobus obok miasteczka PRz przy kinie Helios. Studenci oraz wszyscy chętni będą mogli oddać 450 ml krwi, a po zabiegu otrzymują 8 czekolad oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów akcji. Dodatkowo wszyscy chętni będą mieli możliwość zbadania wzroku na stoisku Salonu Optycznego Doktor Marchewka oraz wziąć udziału w krótkich konsultacjach dietetycznych oferowanych przez Gabinety Kosmetyczne Bonne Sante.

Podczas 5 poprzednich edycji, zarejestrowano 550 osób, a prawie 350 oddało krew.

Zbiórka krwi odbędzie się 4 czerwca od godz. 9:00 do 13:00 pod kinem Helios, obok kampusu PRz.

„Wampiriada” to cykliczne studenckie honorowe krwiodawstwo, ma na celu zbiórkę krwi, która podczas transfuzji ratuje życie ludzkie. Projekt ma na celu uzupełnienie nieustającego niedoboru krwi, a także zwrócenie uwagi na społeczną akcję uświadamiającą potrzebę oddawania krwi. „Wampiriada” jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.

Akcję objął patronatem rektor Politechniki Rzeszowskiej.