Podstrona: Oficyna Wydawnicza na Targach Książki w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Oficyna Wydawnicza na Targach Książki w Rzeszowie

2019-11-28
Fot. Oficyna Wydawnicza

Oficyna Wydawnicza wzięła udział w Świątecznych Targach Książki, które odbyły się już po raz czwarty w Rzeszowie. W dniach 22 i 23 listopada br. w Millenium Hall zaprezentowało się około 30 ogólnopolskich i lokalnych wydawnictw, m.in. Agora, WAM, Czarne, Replika, Videograf, SQN, Wielka Litera, Bratni ZEW, Jedność, Dreams, Marginesy, PWN i Znak

Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą Oficyny Wydawniczej tj. 130 skryptami, podręcznikami i monografiami, których zakres tematyczny jest związany z profilem kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się publikacje z zakresu informatyki, budownictwa i architektury.

- Nasze stoisko odwiedzało wielu młodych ludzi, uczniów szkół średnich pragnących studiować na Politechnice Rzeszowskiej. Interesowali się nie tylko publikacjami, ale także wydziałami, kierunkami czy specjalnościami naszej uczelni – mówiła Anna Baran, redaktor Oficyny Wydawniczej.

W klubie LUKR odbyły się spotkania z autorami, m.in. z Andrzejem Potockim, Łukaszem Łagożnym, Hanną Bogoryją-Zakrzewską i Katarzyną Błaszczyk, Łukaszem Orbitowskim, Karoliną Korwin-Piotrowską i Grzegorzem Kramerem.

O swojej pracy i miłości do lotnictwa opowiedział słynny kpt. Tadeusz Wrona, który jako pierwszy w historii wylądował awaryjnie Boeingiem 767 bez podwozia. Ocalił życie 231 osobom. W książce Ja, kapitan opowiedział o swoich przeżyciach, marzeniach, pasjach, ideałach, o pokonywaniu przeszkód i wykorzystywaniu szczęśliwych zbiegów okoliczności.

Na targach pojawiła się również „królowa polskiego kryminału” Katarzyna Bonda, której książki są wydawane w 14 krajach. Podczas tegorocznego wydarzenia pisarka zaprezentowała swoją najnowszą powieść opartą na faktach – Miłość leczy rany. Na jednym z wieczorów autorskich pojawiła się również Siostra Anastazja, okrzyknięta Pierwszą Kucharką Rzeczypospolitej, autorka kilkunastu książek kucharskich, które pokochały miliony Polek.

Wśród gości był również Janusz Wiśniewski autor bestsellerowej Samotności w sieci. Pisarz postanowił kontynuować opowiedzianą 18 lat temu historię i powrócił z powieścią Koniec samotności.

Na stoisku Replika podpisywał swoje książki Marek Koprowski – dziennikarz, podróżnik, specjalizujący się w problematyce historycznej, m.in. Wołyń, Krwawa epopeja Polaków, Żołnierze wyklęci.

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie zakończyło wyjątkowe spotkanie z Tomaszem Michałowskim i Kamilem Sipowiczem. Motywem przewodnim spotkania była książka Miłość zaczyna się od miłości, autorstwa jednej z największych polskich artystek – Kory.

Organizatorem Świątecznych Targów Książki był Develop Investment. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Miasta Rzeszowa udzielili wydarzeniu wsparcia oraz objęli honorowym patronatem.