Podstrona: Ogólnopolski konkurs projektowy „Od pomysłu do przemysłu” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ogólnopolski konkurs projektowy „Od pomysłu do przemysłu”

2020-12-08 , red.  Marta Jagiełowicz
Ogólnopolski konkurs projektowy „Od pomysłu do przemysłu”

Konkurs „Od pomysłu do przemysłu” skierowany jest do uczniów szkół średnich oraz zawodowych. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski, a jego celem jest zachęcenie uczniów do aktywnego i praktycznego poznawania zawodu, jaki wybrali, zdobywania umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy, jaką poznają na przedmiotach teoretycznych oraz zaszczepianie i rozwijanie pasji. Organizatorami konkursu są Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej oraz Zakład Elektroniki i Automatyki CHIP.

Konkurs ma na celu zaszczepianie oraz rozwijanie pasji i zainteresowań różnymi dziedzinami techniki, podnoszenie umiejętności praktycznych, ukierunkowanie na rozwój zawodowy, pobudzenie kreatywności, zachęcenie do poznawania nowych technologii i twórczego ich wykorzystania, promocję uczniów, których cechuje kreatywność i ambicja, a także zachęcenie uczniów do podejmowania studiów technicznych, nabywania umiejętności pracy w zespole i umiejętności szukania rozwiązań mających praktyczne zastosowanie.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół średnich i zawodowych. Uczniowie mogą brać udział w konkursie indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach w dwóch kategoriach: „projekty autorskie” – prace wymyślone i stworzone przez uczestników na potrzeby konkursu, od pomysłu, przez projekt, do uruchomienia, będące efektem działań własnych oraz „projekty inspirowane” – urządzenia oparte na tutorialach oraz rozwiązaniach Open Source. Wprowadzenie zmian w dostępnym rozwiązaniu będzie dodatkowym atutem pracy. Praca konkursowa musi składać się z: opisu zrealizowanego projektu, dokumentacji technicznej projektu (np. rysunków, modeli, obliczeń, wykresów, schematów, zdjęć, kodu programu), filmu prezentującego projekt. Wszystkie zgłoszone prace wezmą również udział w internetowym głosowaniu, walcząc o nagrodę publiczności. Prace  finalistów zostaną zaprezentowane podczas rozdania nagród w formie wystawy (jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna).

Organizatorem konkursu ,,Od pomysłu do przemysłu’’ jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej z siedzibą w Stalowej Woli (Koło Naukowe Informatyki Przemysłowej) oraz Zakład Elektroniki i Automatyki CHIP. Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać na adres a.michajlysz@prz.edu.pl lub k.matejkowska@chip-elektronika.pl do 30 grudnia br. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Koła Naukowego Informatyki Przemysłowej.