Podstrona: Okrągły Stół Edukacyjny / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Okrągły Stół Edukacyjny

2019-09-10
Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

6 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena odbył się Podkarpacki Okrągły Stół Edukacyjny. Celem debaty było wypracowanie wniosków i rekomendacji do zmian w systemie edukacji oraz dyskusja nad przyszłością polskiej oświaty.

W spotkaniu wzięli udział między innymi Marzena Machałek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej; Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki; Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Stanisław Fundakowski - Wicekurator Oświaty. W dyskusji uczestniczył także prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik Prorektor ds. nauki.

Debata  zorganizowana była wokół pięciu obszarów tematycznych:

- Nauczyciel w systemie edukacji,
- Jakość w systemie edukacji,
- Nowoczesna szkoła,
- Uczeń w systemie edukacji,
- Rodzic w systemie edukacji.

Do udziału w dyskusji Kuratorium Oświaty i Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zaprosili rodziców, uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, środowiska akademickie, organizacje pozarządowe, przedstawicieli samorządów związanych z oświatą, pracodawców oraz członków Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Wszystkie sugestie rozwiązań wypracowane podczas dyskusji zostaną zebrane i przekazane Ministrowi Edukacji Narodowej celem wykorzystania przy ewentualnych zmianach w przepisach prawa.