Podstrona: Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

2017-03-14 , red.  Artur Polakiewicz
fot: T. Mazurkiewicz

W ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się olimpiada zorganizowana dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

14 marca br. na PRz odbyła się trzecia edycja zorganizowanej przez rzeszowski oddział ZUS Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Był to drugi, wojewódzki etap olimpiady, do którego zakwalifikowało się 66 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu (w pierwszym etapie brali udział uczniowie 53 szkół).

Celem tego konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów szkół średnich wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, niezbędnej na przykład przy podejmowaniu decyzji w życiu zawodowym. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dostarczać praktycznej wiedzy przyszłym przedsiębiorcom.