Podstrona: Patronat honorowy PRz nad Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Patronat honorowy PRz nad Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli

2017-03-16 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Patronat honorowy PRz nad Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli

15 marca br. Politechnika Rzeszowska objęła honorowy patronat nad dwiema klasami – o profilu „technik mechatronik” i „technik pojazdów samochodowych” Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Odpowiednią umowę podpisali: rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, oraz dziekan WMT dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz, a także dyrektor CEZ w Stalowej Woli Piotr Żyjewski.

W ramach udzielonego tym klasom poparcia PRz zobowiązuje się do organizacji zajęć prowadzonych przez pracowników PRz dla klas politechnicznych i umożliwienia uczniom działalności w kołach naukowych. Opiekę merytoryczną nad nowo powstałymi klasami politechnicznymi będzie sprawować Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli.

Klasy Centrum Edukacji Zawodowej pod patronatem PRz są zobligowane do przyjęcia do klas politechnicznych kandydatów z najlepszymi ocenami z matematyki i fizyki oraz do zagwarantowania wysokiego poziomu nauczania. Ponadto CEZ zobowiązuje się do dokonania zmian w programie nauczania matematyki i fizyki według sugestii PRz, upublicznienia informacji o patronacie honorowym PRz i współpracy z PRz podczas realizowania projektów edukacyjnych.